video + galerie Zápach všude po okolí

V Liberci hořela spalovna odpadů! Na místo povolali speciální techniku

Nina Ortová
Nina Ortová, Ivan Berka
Aktualizováno 15:33
19.9. 2019 9:49
Téma:

V Liberci od čtvrteční čtvrté hodiny ranní hořela spalovna odpadů Termizo. Na místo vyjížděla kromě 11 hasičských posádek i speciální technika. Podle kontrolorů žádné toxické látky do ovzduší neunikly. Liberečtí strážníci však i přesto varovali, aby lidé raději nevětrali.

Podle informací z místa hořelo ve spalovně pomalu, a to kvůli velkému objemu stlačeného odpadu. V budově bylo okolo 1 500 tun odpadu, přičemž hořela zhruba třetina. 

 

"Hoří v jednom z bunkrů, požár máme pod kontrolou. V rámci mezikrajské spolupráce byly na místo události povolány síly a prostředky z chemické laboratoře Kamenice a Záchranného útvaru HZS ČR se speciální těžkou technikou z Jihlavy," řekla před desátou hodinou dopoledne redakci TN.cz mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková. Požár se podařilo zcela zlikvidovat po třetí hodině odpoledne. 

 

 

Zmíněná speciální technika - pásový bagr, dorazila na místo po desáté hodině dopoledne:

 

 

Spalovna podle informací TV Nova nebude minimálně dva dny přijímat žádný odpad. V okolí se stále šíří zápach. "Probíhá monitoring ovzduší, unikající kouř není toxický," dodala Hložková. I tak ale strážníci varovali tamní obyvatele, aby raději nevětrali.

 

GALERIE: Požár spalovny odpadu v Liberci

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Požár spalovny odpadu v Liberci - 1

Související témata:
TN.cz