Novorozené miminko

V libereckém babyboxu našli holčičku! Nebyla ani umytá

Světlana z turnovského babyboxu
Zdroj: facebook, Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, p.o.
Ilustrační foto
Téma:

Do babyboxu v Liberci někdo odložil novorozenou holčičku, dostala jméno Barborka. Pokud by se v babyboxu našel chlapeček, pojmenoval by ji prý průkopník babyboxů Ludvík Hess po bývalém řediteli nemocnice Luďku Nečesaném.

"Dvířka babyboxu nové generace v Krajské nemocnici Liberec tentokrát ani nevrzla. O to víc zvonil můj mobil a ozvalo se hlášení z místnosti stálé služby na dětském oddělení," uvedl na facebooku zakladatel sítě babyboxů v Česku Ludvík Hess.

 

V babyboxu zdravotní sestřička našla čerstvě narozenou holčičku, která nebyla ani umytá a pupečník měla zauzlovaný hnědým provázkem. Dívenka váží 3260 gramů a měří 50 centimetrů. Na sobě měla bílou čepičku a žlutou deku, ležela v nákupní tašce.

 

Hess pojmenoval holčičku Barborka. "Přiznávám, že kdyby to byl kluk, pojmenoval bych jej po mediálně známém řediteli Luďkovi Nečesaném, s nímž už jsem otvíral babyboxů nespočet," dodal Hess.

 

 

 

Luděk Nečesaný je bývalý ředitel liberecké nemocnice, který byl spolu s manželkou obviněn protikorupční policií z braní úplatků a praní špinavých peněz. Na rozsudek se zatím čeká. Nečesaných syn Lukáš byl v březnu zproštěn obžaloby z pokusu o vraždu kadeřnice.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz