Supermarket Kubík

V Litomyšli zavřeli supermarket, sedm zaměstnanců má koronavirus

Uzavření supermarketu v Litomyšli kvůli koronaviru - 4
Zdroj: kubik.cz
Uzavření supermarketu v Litomyšli
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
28.7. 2020 14:25
Téma:

Supermarket Kubík v Litomyšli na Smetanově náměstí musel být uzavřený kvůli koronaviru. V pátek se nákaza potvrdila u dvou zaměstnanců, další testy ukázaly, že virus má sedm pracovníků pobočky. Všichni mají naštěstí jen mírné nebo dokonce nemají žádné příznaky. V úterý supermarket vydezinfikovala specializovaná firma.

O uzavření provozovny informoval provozovatel, společnost Kubík a.s., přímo na svých stránkách. V pátek se poté, co test odhalil nákazu u dvou zaměstnanců, spojil s Krajskou hygienickou stanicí v Pardubicích a prodejnu uzavřel.

 

V neděli byli otestováni všichni pracovníci a brigádníci, kteří v obchodě pracovali. Výsledky testů v pondělí odhalily dalších pět případů nákazy. V pondělí podstoupili testy pracovníci vedení společnosti, kteří byli se zaměstnanci inkriminované prodejny v kontaktu, celkem šlo o 20 lidí.

 

"Všichni testovaní mají výsledek testu negativní. Můžeme konstatovat, že nedošlo k přenosu viru na další pracoviště a další prodejny firmy Kubík," uvedl předseda představenstva firmy Martin Kubík. Společnost nechá otestovat ještě další zaměstnance centrály.

 

 

V úterý pak přijela do supermarketu specializovaná firma, která provedla dezinfekci. "Ve dnech 30. a 31. 7. bude probíhat generální hloubkový úklid," dodal Kubík s tím, že termín opětovného otevření supermarketu zatím není známý.

 

"Velmi dobrou zprávou je, že všechny pozitivní případy jsou buď zcela bez příznaků nebo s velmi lehkým průběhem," doplnil Kubík.

 

GALERIE: Uzavření supermarketu v Litomyšli kvůli koronaviru

1
/
7
Zdroj: kubik.cz
Uzavření supermarketu v Litomyšli kvůli koronaviru - 1

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz