tragická nehoda

Česká lokomotiva smetla auto v Maďarsku na přejezdu, 3 lidé nepřežili

Srážka mercedesu s vlakem na Frýdecko-Místecku - 8
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 23. 8. 2019
Téma:

Tři Jihokorejci zemřeli ve středu v Maďarsku při srážce osobního auta a vlaku. Lokomotiva vlaku patří Českým drahám. Letos se jedná již o druhou tragédii, při níž v Maďarsku zahynuli obyvatelé Jižní Koreje.

"Ve středu kolem sedmé hodiny večer se srazil mezinárodní expresní vlak s osobním autem na 9. kilometru dálnice 12 mezi Kismarosem a Nagymarosem na přejezdu označeném výstražnými světly," sdělila maďarská policie. Nehoda se stala nedaleko slovenských hranic.

 

O život přišli tři Jihokorejci, kteří autem jeli. Podle maďarského zpravodajského portálu Blikk vjelo auto na koleje i přes zapnutou světelnou signalizaci. Cestující ve vlaku vyvázli bez zranění.


Vlak táhla lokomotiva Český drah. "České dráhy neprovozují žádné vlaky v Maďarsku, nepůsobí tam ani naši strojvedoucí. Naše společnost dopravuje mezistátní vlaky pouze do pohraniční stanice Břeclav, odkud je dopravují zahraniční partneři," uvedl za České dráhy Petr Šťáhlavský.

 

U mezinárodních spojů se v některých případech mění na hranicích nebo poblíž hranic strojvedoucí. Hlavně kvůli jazykové bariéře a odlišným předpisům.

 

 


Český dopravce zatím nezná rozsah škod. "Rozsah škody a způsob opravy bude stanoven až po přepravení poškozené lokomotivy z Maďarska do domovského depa v Praze," doplnil Šťáhlavský.


Na konci května zemřelo v Budapešti 26 Jihokorejců a dva maďarští členové posádky výletní lodi Hableány, v překladu Mořská panna, která se potopila po srážce s jinou lodí. Více si přečtěte zde.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o potopené lodi s jihokorejskými turisty:

TN.cz