Letecké neštěstí

V Makedonii se zřítilo soukromé letadlo! Všichni pasažéři zemřeli

V Makedonii se zřítilo letadlo
Zdroj: Profimedia
Trosky letadla objevili záchranáři až po setmění
Téma:

V makedonských horách se zřítilo soukromé letadlo! Všech šest pasažérů, kteří letěli z italského Trevisa do kosovské Prištiny při havárii zemřelo. Příčina zatím není známa.

Malé letadlo bylo na cestě ze severoitalského Trevisa do hlavního města Kosova, když se zřítilo v horské oblasti poblíž Skopje. Podle vyšetřovatelů šlo o dvoumotorový soukromý letoun, který byl registrován v Kosovu.

 

Všech šest cestujících při neštěstí zemřelo. Úřady oznámily, že mezi oběťmi jsou čtyři Italové a dva Kosované. "Ve Skopje plánovali přistát, aby doplnili palivo," objasnil bezpečnostní šéf Mitko Chavko. Skopje je přitom jižněji než Priština a zároveň dál od Trevisa.

 

Podle Fox News žádal pilot o povolení přistát, žádné nebezpečí nebo závadu ale nenahlásil. Krátce poté zmizelo letadlo z radarů. Podíl na havárii může mít i počasí, let komplikoval silný vítr a snížená viditelnost.

 

 

Obyvatelé nedaleké vesnice Vetersko vypověděli, že slyšeli velkou ránu a pak spatřili kouř i plameny. Trosky letadla objevili záchranáři těsně po setmění, jen několik minut po posledním kontaktu s pilotem.

epa TN.cz