Jedovatý plyn

V motorestu v Jablonci nad Nisou se přiotrávilo oxidem uhelnatým 11 lidí

Sanitka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 12.1. 2020 10:42
Téma:

Více než desítka lidí se v sobotu večer v motorestu v Jablonci nad Nisou přiotrávila unikajícím oxidem uhelnatým. Žena, která na tom byla nejhůře, skončila v nemocnici v hyperbarické komoře.

Zdravotníci přitom původně vyjížděli k "obyčejnému" kolapsu. Jenže na místě jim čidla začala hlásit vysokou konccentraci jedovatého oxidu uhelnatého. "V tu chvíli jsme zalarmovali celý integrovaný záchrannný systém," vysvětlil pro TN.cz mluvčí krajské záchranky Michael Georgiev.

 

V nejvážnějším stavu byla žena, kterou zdravotníci nejprve převezli do jablonecké, posléze do liberecké nemocnice. Tam ji umístili do takzvané hyperbarické komory. Ta slouží mimo jiné k inhalaci čistého, neředěného kyslíku.

 

 

"Kromě ní jsme odvezli ještě dva pacienty, další postižené dohledávala policie. Původně jsem měl informaci o celkem třinácti přiotrávených lidech, nakonec by jich mělo být o dva méně," uzavřel Georgiev.

 

"Provedeným šetřením jsme zjištili, že oxid uhelnatý unikl z plynového kotle ve sklepě. V době události bylo v restauraci celkem 11 lidí včetně personálu," doplnila policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

 

Podobný případ se před rokem odehrál na zimním stadionu v Praze:

 

TN.cz