Odložené miminko

V náchodském babyboxu našli chlapečka. Dostal zvláštní jméno

Babybox Příbram
Zdroj: Getty Images, nemocnicepribram.cz
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
26.9. 2020 11:14
Téma:

V sobotu ráno odložila matka do babyboxu v Oblastní nemocnici Náchod malého chlapečka. Letos je 13. miminkem, které si rodiče nechtěli nebo nemohli nechat. Dostal velmi netradiční jméno.

V babyboxu v náchodské nemocnici našli v sobotu ráno chlapečka. Dostal nevšední jméno Ambrose (česky Ambrož).

 

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess důvod, proč ho tak pojmenoval, vysvětlil na facebooku. "Babybox instalovaný s pořadovým číslem 21 byl zřízen 6. února 2009 k narozeninám dárkyně Haničky Hornochové, pražské svobodné maminky. Na své první děťátko čekala tedy náchodská bedýnka jedenáct let. Hanička se mezitím provdala a po jejím synkovi Ambrosovi jsem odloženého chlapíka pojmenoval," uvedl.

 

Chlapeček je na první pohled zdravý, váží 3500 gramů a měří 50 centimetrů. Matka ho oblékla a pupečník mu převázala tkalounem. 

 

 

"Hanička byla první, které jsem zprávu o nalezeném klučíkovi telefonoval a musím říct, že měla nelíčenou a obrovskou radost," prozradil Hess. Ambrose je už 212. odloženým miminkem od vzniku babyboxů v Česku a 13. pouze za letošek. 

 

Náchodský babybox od jeho zřízení někdo využil vůbec poprvé. Hess se proto rozhodl, že v tamější nemocnici nechá nainstalovat babybox nové generace. "Ambrose skóre holčičky versus kluci upravil na 115:97," uzavřel.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz