Nelítostná spravedlnost

V náklaďáku zemřelo 71 lidí, pašeráci dostali tvrdé tresty!

V kamionu v Rakousku našli těla běženců - 5
Zdroj: ČTK
Téma:

Čtvrt století mají za mřížemi strávit čtyři pašeráci lidí. Soud v maďarském Kecskemétu jim uložil tvrdé tresty kvůli smrti 71 migrantů, kteří zahynuli v uzavřeném chladírenském náklaďáku v létě 2015.

Policisté objevili rozkládající se těla v srpnu 2015 - náklaďák stál opuštěný u malé rakouské vesničky, ale byl registrovaný právě v Maďarsku, připomíná BBC.

 

Soud uložil pětadvacetileté tresty jednomu Afghánci, který měl být šéfem převaděčského gangu, a třem Bulharům. Dalších deset členů pašerácké skupiny dostalo mírnější tresty.

 

Odsouzení se proti verdiktům soudu v Kecskemétu mohou odvolat. Většina z nich projevila lítost, tři bulharští členové gangu ovšem zůstávají na útěku a byli souzeni v nepřítomnosti.

 

 

V uzavřeném nákladním autě zahynulo celkem 71 imigrantů - 59 mužů, osm žen a čtyři děti. Uprchlíci byli z Iráku (29), Afghánistánu (21) a Sýrie (15). Jednoho z mrtvých se dodnes nepodařilo identifikovat.

 

Podle vyšetřovatelů se všichni udusili asi tři hodiny poté, co chladírenský vůz vyrazil na cestu. Opuštěné auto bylo objeveno u Parndorfu, jen kousek od maďarsko-rakouské hranice.

 

Pusťte si reportáž o případu:

 

pez TN.cz