Tragický incident

Muž v Trevíru zabíjel úmyslně. Jezdil cik-cak, nejmladší oběti bylo 9 týdnů

Brabec Martina
Martina Brabec, Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 2. 12. 2020 10:08
1.12. 2020 14:36
Téma:

V západoněmeckém městě Trevír najelo auto do pěší zóny. Zemřelo pět lidí, mezi nimiž je i malá holčička. Policie řidiče zadržela, jedná se o 51letého muže. Muž podle úřadů zabíjel úmyslně.

V úterý odpoledne vjelo do pěší zóny v Trevíru na západě Německa auto a najíždělo do lidí. Mezi obětmi je podle starosty Wolframa Liebeho i devět týdnů stará holčička, policie původně uváděla, že jí bylo devět měsíců. Nejstarší obětí je 73letá žena.

 

Všichni mrtví byli místní občané. Mezi mrtvými je také 45letý otec mrtvé holčičky, matka dítěte byla zraněna a leží v nemocnici. Dalším obětem bylo 25 a 52 let.

 

Starosta vyjádřil příbuzným upřímnou soustrast. "Nechápu, jak někoho může napadnout vjet vozem SUV mezi lidi s cílem je zavraždit," řekl starosta na tiskové konferenci.

 

Vrah podle spolkového ministra vnitra Rogera Lewentze vjel do lidí s úmyslem zabít jich co nejvíc. "Na záběrech je vidět, že jezdil cik-cak a snažil se trefit co nejvíce osob," řekl Lewentz.

 

Policie uvedla, že zemřelo pět lidí. Další čtyři lidé jsou ve vážném stavu, pět osob utrpělo středně těžká zranění a šest osob je zraněno lehce. 

 

Policisté řidiče krátce po činu zadrželi. Jedná se o 51letého muže z okresu Trevír-Saarburg. Podle policie zatím není znám motiv. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by důvodem byl terorismus. Policie také vyloučila politický nebo náboženský motiv. Jako nejpravděpodobnější důvod se jeví psychická nemoc. Muž byl také pod vlivem alkoholu, nadýchal 1,4 promile. 

 

Policie zveřejnila také mapu oblasti, ve které muž zabíjel. Auto ujelo v pěší zóně 900 metrů.

 

Svědci uvedli, že některé ze zraněných či obětí vymrštil střet s autem vysoko do vzduchu.

 

"Zatkli jsme jednoho člověka a zajistili jedno vozidlo. Podle prvotních zjištění zemřeli dva lidé. Pokračujte, prosím, ve vyhýbání se centru města. Péče o zraněné má absolutní prioritu," doplnila. Mělo se jednat o velké SUV.

 

Související témata:
TN.cz