ÚTOK V NĚMECKU

Desítky lidí jsou stále v nemocnici. Auto najelo do průvodu úmyslně!

Téma:

Během pondělního masopustního průvodu v německém městě Volkmarsen v Hesensku najelo do davu lidí auto. Na místě bylo nejméně 52 zraněných, z toho mnoho dětí. Řidiče policie zatkla a s vážným zraněním skončil v nemocnici.

Německé sedmitisícové městečko Volksmaren se stále nevzpamatovalo z pondělního útoku, kdy do masopustního průvodu najelo auto a zranilo desítky lidí včetně dětí. Podle obyvatelky jsou ulice města liduprázdné a tiché. Informaci přinesla agentura AP.

 

V úterý bylo v nemocnici stále 35 lidí, z toho 18 dětí. Dalších 17 lidí bylo již propuštěno. Mluvčí Generálního státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem vyšetřuje čin jako pokus o zabití, informoval mluvčí Alexander Badle pro agenturu DPA.

 

Útočníka po útoku zadržela policie. Jedná se o 29letého muže, jednoho z obyvatel Volkmarsenu. Ten nebyl úřadům znám jako extremista. Má ale záznam kvůli urážce, rušení klidu a vyvíjení nátlaku, uvedla agentura. Řidič si při útoku vážně poranil hlavu.

 

 

Policie motiv činu stále vyšetřuje. "Zatím neznáme přesný motiv," uvedl v úterý policejní mluvčí Henning Hinn. Policie muže kvůli jeho zranění nemohla zatím vyslechnout.

 

Podle očitých svědků najel stříbrný kombík od Mercedesu, který byl psany na řidiče, do davu lidí. Stalo se tak ve o půl třetí odpoledne. Jeden ze svědků pro místní rádio Hessenschau uvedl, že vůz se rozjel z asi 30metrové vzdálenosti, aniž by ubíral na rychlosti.

 

Na místě zasahovala policie i několik sanitek. Kvůli útoku byly ostatní průvody v Hesensku okamžitě ukončeny. V úterý zřejmě některé z nich vyjdou, ovšem pod zvýšenou ochranou policie.GALERIE: V Německu najelo auto do masopustního průvodu

1
/
4
Zdroj: Profimedia
V Německu najelo auto do masopustního průvodu - 1

 

Související témata:
pb, rod TN.cz