Jako v apokalypse

V Německu řádilo i tornádo! Bylo nebezpečně blízko českých hranic

Přestože bouře Fabienne zasáhla Česko plnou silou, hlásí ještě větší škody Německo. Na některých místech vichřice dosahovala síly orkánu a v sousedním Sasku dokonce někteří spatřili i tornádo!

Silný větrný vír se měl objevit na hranici s Českem v okrese Erzgebirgskreis, který leží na úpatí německé strany Krušných hor.

 

"Volali nám lidé, že je tam tornádo," potvrdil německému TAG24 mluvčí místních hasičů s tím, že v oblasti doslova odlétaly střechy z budov a některé stavby nevydržely silné poryvy větru.

 


Vichřice má v Německu bohužel také první a zatím jedinou oběť - 78letou ženu, na kterou spadl strom v kempu v okrese Bamberg. Strom spadl i na teprve čtyřletého chlapce v Bádensku-Württembersku, který nyní s velmi vážnými zraněními bojuje o život v místní nemocnici.

 


Další zraněné dítě v důsledku spadlého stromu hlásí i region Rhein-Neckar. Chlapec tam zrovna seděl v autě, když se na něj zřítil vzrostlý buk. Podle místní policie utrpěl hoch těžké poranění hlavy a do nemocnice ho musel přepravit vrtulník.

 


Bouře Fabienne se v Německu postarala také o obrovské komplikace v dopravě - přerušené bylo například vlakové spojení mezi Berlínem a Mnichovem či Frankfurtem a Heidelbergem, vlaky proto nabíraly obrovská zpoždění. Ve Stuttgartu, Mnichově či Norimberku dokonce tamní dráhy musely zajišťovat pro cestující hotely, protože byly tratě zcela neprůjezdné.

 


Problémy hlásilo i mezinárodní letiště ve Frankfurtu, kde kvůli větru nemohla některá letadla odstartovat, a tak byly některé lety dokonce zcela zrušené.

Bouře Fabienne potrápila celou Evropu: 

 

Bouře Fabienne zasáhla celou střední Evropu včetně Česka. U nás především lámala stromy, které způsobily problémy na železnicích i silnicích. Studená fronta, která bouři doprovází, přinesla do Krkonoš dokonce i sníh.

nor TN.cz