druhá světová válka

V Německu se objevil obří kráter! Způsobila ho bomba z války

Obří kráter v Německu
Zdroj: Profimedia
Na poli bomba vytvořila obří kráter
Téma:

Obyvatele německého Ahlbachu, který se nachází blízko města Limburg an der Lahn, vyděsilo v neděli zemětřesení o magnitudu 3,52. Podle odborníků ho způsobila exploze bomby z druhé světové války, která se nacházela čtyři metry pod zemí. Po výbuchu se na poli vytvořil kráter široký deset metrů.

Během neděle se na německou policii obraceli obyvatelé Ahlbachu, že slyšeli výbuch a cítili, jak se otřásala zem. Státní úřad pro ochranu přírody, životního prostředí a geologie naměřil v oblasti lehké zemětřesení, které mělo magnitudo 3,52.

 

Červený kříž pak prozkoumal oblast z vrtulníku a objevil kráter široký deset metrů a hluboký přibližně čtyři metry. I když odborníci prováděli průzkum kráteru už v neděli, nepodařilo se jim nic objevit. Až o den později zjistili jasnou příčinu výbuchu, uvedl portál hessenschau.de.

 

 

Na poli totiž explodovala bomba z druhé světové války, která se nacházela čtyři metry pod zemí a vážila 250 kilogramů. Naštěstí nikoho nezranila. "Můžeme být rádi, že v terénu zrovna nebyl žádný zemědělec," řekl mluvčí města Johannes Laubach.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

reg TN.cz