Hesensko

V Německu zatkli falešnou lékařku. Má mít prsty ve smrti čtyř lidí!

Lékař - Ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 5. 11. 2019
Téma:

Němečtí policisté zatkli osmačtyřicetiletou ženu, která měla zfalšovat dokumenty a vydávat se několik let za lékařku. Podle vyšetřovatelů má na svědomí smrt čtyř lidí a trvalé poškození zdraví několika dalších.

Žena měla způsobit trvalé následky osmi pacientům, když pracovala jako lékařka v nemocnici ve městě Fritzlar na severu spolkové země Hesensko, uvedli v prohlášení žalobci.

 

Státní zástupci zároveň informovali, že falešná lékařka čelí obvinění ze zabití, vážného ublížení na zdraví, podvodu, padělání dokumentů, zneužití titulu a praktikování lékařské praxe bez povolení, píše CNN.

 

Podle vyšetřovatelů žena získala práci ve zmiňované nemocnici na základě padělaných dokumentů. Ve špitále působila od listopadu 2015 do srpna 2018. A to navzdory opakovaným chybám - včetně podání nesprávných léků.

Policisté "lékařku" zatkli přesně před týdnem a zůstává v cele i nyní, protože hrozí, že by mohla prchnout ze země. Zároveň kriminalisté zjišťují, zda nemá na svědomí další případy, o kterých dosud nevědí.

 

Podobný případ řeší slovenský soud. Za lékaře se podle obžaloby vydával kuchař:

 

Související témata:
TN.cz