Nutné opatření

Táborská nemocnice zavřela pro návštěvy. Stejně se zachovali i jinde

Michaela Klárová
Michaela Klárová
30.9. 2020 14:37
Téma:

Další nemocnice se kvůli koronavirové pandemii uzavírají návštěvám. Od středy zákaz platí třeba v táborské nemocnici. Někde jsou sice návštěvy stále povoleny, ale zpřísněná hygienická pravidla platí všude.

Táborská nemocnice od středy uzavírá návštěvám všechna svá oddělení. Do středy tam návštěvy mohly alespoň na patnáct minut. Tak jako v jiných nemocnicích se ale lidem zvenku uzavírá kvůli velkému nárůstu lidí infikovaných koronavirem.

 

Některá zdravotnická zařízení ale výjimky povolují. Je to ale velmi individuální a situace se liší kraj od kraje. Návštěvy jsou většinou povoleny pouze po domluvě s primářem daného oddělení.

 

Už v sobotu se návštěvám uzavřela třeba nemocnice v Českých Budějovicích, návštěvy jsou zakázané také v Karlovarské, Liberecké, nebo Pardubické nemocnici. Jsou ale stále ještě nemocnice, které návštěvy povolují, samozřejmě za velmi přísných opatření.

 

 

Třeba do Strakonické nemocnice se lidé za pacienty stále ještě dostanou. Vedení nemocnice je přesvědčeno o tom, že i návštěvy u pacientů patří k léčebnému režimu.

 

Lidé, kteří chtějí třeba své příbuzné v nemocnici navštívit, musí ale dodržovat velmi přísná bezpečnostní kritéria. Samozřejmostí je rouška, dezinfekce rukou, návštěva může trvat jen dvacet minut a u lůžka mohou být pouze jen dva lidé.

kvo TN.cz