louisiana

V New Orleans zazněly výbuchy! Po hotelu, kde zemřeli 3 lidé, šly k zemi i jeřáby

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 21. 10. 2019
Téma:

Dvojicí poškozených vysokých jeřábů v centru New Orleans nechaly americké úřady odstřelit poté, co se pod nimi zřítila část rekonstruovaného hotelu. Při kolapsu budovy zemřeli tři pracovníci.

Při zřícení části rekonstruovaného hotelu sítě Hard Rock Hotel v centru amerického New Orleans zemřeli v sobotu 12. října tři lidé a asi 20 se zranilo. Těla dvou lidí zůstala uvězněná v troskách.


Nad troskami zůstaly stát dva jeřáby vysoké asi 82 a 91 metrů, které ale kolaps budovy vážně poškodil. Louisianské úřady se rozhodly jeřáby odstřelit pomocí výbušniny. Hrozilo totiž, že by se mohly samy nekontrolovatelně zřítit, uvedla agentura AP.

 


Od čtvrtka se pracovalo na plánu demolice jeřábů. Po rozmístění výbušnin nechaly úřady v neděli evakuoval okolí hotelu a po hlasitém výbuchu se jeřáby zřítily k zemi. Nyní se mohou mezi trosky vydat záchranáři a najít a vynést těla obětí.


Podle úřadů proběhla demolice tak, jak byla plánovaná. "Dalším úkolem po vynesení těl bude kompletní demolice," prohlásila neworleanská starostka LaToya Cantrellová.
 

TN.cz