Mrazivé počasí

V noci mrzlo až praštělo! Teplota na Šumavě klesla až k -20 stupňům

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 14:01
9.4. 2021 13:58
Téma:

Česko má za sebou další mrazivou noc. V osadě Jizerka naměřili v noci na pátek 16 stupňů pod nulou, na stanici Perla v Horské Kvildě dokonce -18 stupňů Celsia. Podle meteorologů teď ale mráz vystřídá teplo. V neděli mají teploty dosáhnout příjemné dvacítky.

Pomyslné klání nejchladnějších míst v Česku mezi Jizerkou a Horskou Kvildou vyhrála v noci na pátek šumavská obec. Teploměr meteorologické stanice Perla v Horské Kvildě zaznamenal kolem druhé hodiny ranní teplotu -18 stupňů Celsia. Na Jizerce bylo o dva stupně tepleji.

 

A i když je duben, nejde o nic neobvyklého. Třeba loni na apríla bylo na Jizerce mrazivých -23 stupňů Celsia. Sněhová kalamita, která potrápila hlavně šoféry na Olomoucku, Jihlavsku a Pardubicku, už je minulostí.

 

 

V pátek už se můžeme těšit na teploty kolem 12 stupňů Celsia a čeká nás poměrně teplý víkend. "V sobotu naměříme nejčastěji mezi 14 až 18 stupni Celsia. Nejteplejší den týdne pak bude neděle, kdy teplota může překračovat i 20 stupňů Celsia," říká mluvčí ČHMÚ Jan Doležal.

 

"Pokud máte rádi vyšší teploty, tak se zatím neradujte, protože v příštím týdnu nás čeká opět výrazné ochlazení," dodává Doležal. Proto například s přezouváním na letní pneumatiky meteorologové doporučují raději nespěchat. Nemuselo by se vám to totiž vyplatit.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ts TN.cz