Tragická nehoda

V Nošovicích spadl muž ze žebříku. Pád z pětimetrové výšky nepřežil

Sanitka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
25.10. 2020 9:16
Téma:

Tragická událost se stala v sobotu odpoledne v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Šestašedesátiletý muž tam spadl ze žebříku. Přes veškerou snahu záchranářů však na místě zemřel.

Nehoda se stala někdy po čtvrté hodině odpoledne. "V půl páté odpoledne byl krajskému operačnímu středisku nahlášen pád muže ze žebříku v areálu jedné z firem v Nošovicích,“ informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.


Na pomoc okamžitě vyrazila nejen pozemní posádka, ale také vrtulník z Ostravy. Muž se měl podle záchranářů zřítit z výšky okolo pěti metrů. Po pádu ho našel jeho kolega ležet na zemi bez známek života.

 


"V okamžiku příjezdu záchranářů se postižený nalézal ve stavu selhání všech základních funkcí, prvotní lékařské vyšetření ukázalo rozsáhlá zranění,“ popsal Humpl.


Zdravotníci po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci, se kterou už před tím začali přítomní lidé. Ani po několika minutách se jim však nepodařilo muže oživit, ten na místě zemřel. "Zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt," uzavřel Humpl.

TN.cz