OČKOVÁNÍ V OBCÍCH

V obci se očkovali skoro všichni. A byli rádi, že nemuseli nikam jezdit

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Aktualizováno 13:56
20.1. 2021 12:22
Téma:

Jihomoravský hejtman spustil pilotní projekt očkování seniorů na vesnicích. Ti mají často problém s registrací i dopravou do očkovacích center ve městech. V Těšanech na Brněnsku díky tomu ve středu naočkovali téměř všechny obyvatele starší 80 let.

Od osmi hodin ráno přicházeli ve středu nejstarší obyvatelé Těšan na tamní zdravotní středisko. Praktická lékařka se zdravotní sestrou se chystaly během jediného dne naočkovat proti koronaviru všechny obyvatele starší osmdesáti let. Na každého měly jen pár minut.

 

"Dobrý den, vyhrňte si rukáv. Děkuji. Teď počkejte v čekárně a když budou teploty, tak si vezměte paralen," opakovaly příchozím. Zájem o očkování přímo na vesnici byl obrovský – z jedenapadesáti seniorů odmítli vakcínu jen tři.

 

 

"Jsme rádi, že je to tady u nás. Nemusíme jezdit nikam do města," pochvalovali si. Hejtman Jihomoravského kraje plánuje stejně očkovat i v dalších obcích, ale teď má omezené možnosti.

 

"Narazili jsme na nedostatek vakcín, takže si to teď jen vyzkoušíme," konstatoval Jan Grolich (KDU-ČSL). Těšany se tak staly jakousi pilotní obcí pro očkování. Jinde se hromadná vakcinace rozjede, jakmile lékaři dostanou očkovací látku.

 

Poslechněte si lékaře, který řekl ve Snídani s Novou, proč by s lidé neměli bát očkování: 

 

zv Tony Duran