Nevhodná obuv

V oblíbené destinaci Čechů zakázali žabky! Hrozí tučná pokuta

Žabky
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

Turistům, kteří půjdou po stezkách v italském parku Cinque Terre v žabkách, pantoflích nebo balerínách, hrozí vysoká pokuta. V parku přibylo zranění, které s nevhodnou obuví úzce souvisela, proto se správci rozhodli přistoupit k sankcím.

Neukáznění turisté se i na výšlap do hor v italském národním parku vydávali v plážových pantoflích, žabkách nebo balerínách. Na nezpevněných cestách jim poté podle ředitele parku Patrizia Scarpelliniho uklouzla noha a zranili se, což vedlo k nákladné záchranné akci.

 

Správci Cinque Terre se proto rozhodli zavést pokutu, která bude turistům hrozit od příští sezóny. Sankce se budou pohybovat ve výši od 50 do 2500 eur, což je asi 1300 až 64 tisíc korun. Informuje o tom i italský portál il Giornale.

 

"Mnozí si myslí, že jsou na dovolené u moře, a tak na výlet vyrážejí v žabkách, jako by byli v Riccione," rozčiloval se Scarpellini. Riccione je známé italské přímořské letovisko nedaleko Rimini. Stezky budou podle něj označeny cedulí s upozorněním a turisté budou maximálně informováni.

 

 

Podle bývalého prezidenta albského klubu Maurizia Cattaniho tamní krajina k procházkám v žabkách nebo jiné plážové obuvi svádí. "Jsou to ale horské cesty. Turisté nemohou jít v pantoflích jako na pláž, je potřeba si počínat opatrně," prohlásil Cattani.

 

Loni město La Spezia, které je vstupní branou do parku, prošlo podle odhadů 450 tisíc turistů. Předpokládá se, že v letošní sezoně od dubna do října se jejich počet zvýší téměř dvojnásobně, na 750 tisíc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Čím škodí žabky a baleríny?!
Aby vás dovolená nepřišla draho: Co nepodcenit při výběru cestovního pojištění?

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz