krádeže psů

V okolí Prahy se začali ztrácet psi ze zahrad. Může to být gang, tvrdí místní

Jan Zálužský
Jan Zálužský
Publikováno 20. 9. 2020
Téma:

Lidem z okolí Prahy se začali ve velkém ztrácet ze zahrad a dvorků jejich psi. Policie už vyšetřuje několik takových případů. Podle chovatelů může jít i o specializovaný gang, protože prý minimálně v jednom případě zloději od majitele požadovali statisícové výkupné.

Na jednom ze záběrů z bezpečnostních kamer je vidět, jak fenka kolie Terry mizí s cizím mužem neznámo kam. Podobných případů jsou prý na západním okraji Prahy desítky. Tento byl ale specifický - zloději se majiteli ozvali. Za vrácení kolie požadovali výkupné.

 

"Ta částka byla nesmyslná, skoro půl milionu za psa. Takže jsme to neuhradili a dva dny potom se ten pes našel v Troji. Městská policie ho našla. Je čipovanej, byl vystřašenej a hubenej," uvedl majitel kolie.

 

Taktika zločineckých gangů je vychytralá. Pejska nalákají na pamlsek. Ten mu podají, získají si jeho důvěru a nic nebrání tomu, aby zvíře odcizili. Stejně jako kolie zmizeli i další psi zpoza plotu.

 

"Začali jsme ho hledat. Projeli jsme okolí, ani ťuk po psovi. Chceme ho mít doma, stýská se mi i dětem, je to člen rodiny," svěřila se paní Michaela, která rovněž přišla o mazlíčka. Ze zahrady údajně také někdo odcizil zlatého retrívra Joye.

 

 

"My jsme zjistili, že nám ji někdo krmí, že jí hází maso. Uspořádali jsme i pátrací akci., které se zúčastnilo asi třicet dobrovolníků, které vůbec neznám," říká majitelka retrívra. Během natáčení reportáže se ozval na sociálních sítích další pejskař.

 

Při hledání zmizelých a zaběhnutých psů pomáhají prý hlavně čipy. "Čipování od prvního ledna roku 2020 je povinné. Číslo čipu se uvádí v očkovacím pasu toho pejska," vysvětluje veterinářka Petra Kišová.

 

Několika případy už se zabývá policie. Řada majitelů zmizelých pejsků se ale na policii neobrátila a pátrá na vlastní pěst.

Související témata:
Kateřina Sejková TN.cz