záběry z místa

V oku tornáda! VIDEO ukazuje strašlivou sílu vzdušného víru

Strašlivé tornádo v Kanadě
Zdroj: Twitter, Hydro Ottawa
Téma:

Hlavním městem Kanady se v pátek večer prohnalo tornádo a zanechalo za sebou strašlivou spoušť. Desetitisíce lidí jsou stále bez proudu, vzdušný vír trhal střechy, lámal stromy a převracel auta. Jen v samotné Ottawě skončilo v nemocnici šest lidí, dva jsou v kritickém stavu.

Desítky tisíc lidí skončily po pátečním úderu tornáda, které se prohnalo kanadským hlavním městem Ottawa, bez proudu. Starosta Jim Watson uvedl, že úplné obnovení dodávek elektřiny může zabrat dlouhé dny.

 

Starosta úder označil za jednu z nejničivějších věcí, které hlavní kanadské město zasáhly. Velmi silné tornádo strhávalo střechy, lámalo stromy, převracelo auta a ničilo vše, co mu stálo v cestě.

 

Celkem se podle portálu CTV zranilo během strašlivé bouře nejméně 30 lidí, šest jich skončilo v nemocnici, dva stále bojují o život, další člověk utrpěl velmi vážná zranění.

 

 

Vítr ve velmi silné bouři měl přesahovat rychlost 200 kilometrů v hodině, odhadem by tak tornádo mělo být řazeno do druhé až třetí kategorie na Fujitově stupnici.

 

 

 

Sociální sítě začaly okamžitě plnit záběry strašlivé katastrofy, Kasandře Parkerové se podařilo natočit video přímo z centra strašlivého vzdušného víru, létající trosky a bušící zrcátko jí během incidentu rozmlátily boční okénko, vysypané sklo jí skončilo v klíně.

 

Zábery z dronu zachyucjící oblast městečka Dubrobin, kde byl hlášen první dotek tornáda.

 

Záběry ze strašlivé katastrofy:

Související témata:
klma TN.cz