Ostrava

Ostrava zavádí zlepšovák proti opilcům. Na tyhle lavičky si nelehnou

Téma:

Ostrava se vybavila speciálními lavičkami. Dá se na nich sedět, ale ležet už ne, jsou nepohodlné. Město se totiž dlouhodobě potýká s poleháváním opilců nebo lidí bez domova na zastávkách městské hromadné dopravy, a to jak večer, tak přes den. Tomu má být teď konec.

Člověk by musel být velice ohebný a navíc hodně útlý, aby si na takovou lavičku dokázal lehnout, natož se zde vyspat. Speciální lavičky s železnými oblouky se zatím objevily na několika nejproblematičtějších místech v centru Ostravy.

 

Postupně je bude dopravní podnik instalovat na všechna další nástupiště. Nepohodlná lavička je třeba i na tramvajové zastávce Sad Boženy Němcové, které místní přezdívají zastávka hrůzy. Někdo ji pravidelně ničil a znečišťoval. Podle dopravního podniku je projekt úspěšný.

 

 

Na těchto dříve vandaly velmi oblíbených místech prakticky nebylo od doby instalace zaznamenáno žádné poškození, a navíc se nestalo, že by nenechavci rozebírali a kradli součásti zastávky.

 

 

Ostrava bojuje proti ničení veřejného majetku dlouhodobě, ať už jde o zastávky, lavičky, koše, nebo kašny. Nejedna městská část tak začala na místech instalovat speciální nerozbitné příslušenství jako jsou třeba betonové koše.

 

Problém nastává také u kašen. Strážníci musejí od některých kašen často vykazovat neukázněné lidi, kteří si tam perou prádlo nebo si tam hrají děti, které schválně ucpávají odtok, když do něj hází kameny a listí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Barbara Hanousek, jh TN.cz