Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Požár v Ostravě

V garážích hořelo 12 autobusů! Škody jdou do desítek milionů

Požár autobusů v Ostravě
Zdroj: facebook, Miruš Gadzialová
Sedm autobusů pohltily plameny

Sobotní požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů korun. Oheň poškodil 12 autobusů, sedm z nich je zničeno natolik, že jsou nepojízdné. U požáru zasahovalo několik jednotek hasičů, které ho po hodině a půl lokalizovaly. Při zásahu jeden z hasičů zkolabovat.

Požár vypukl okolo 19. hodiny. Lidé v okolí podle Moravskoslezského deníku tvrdili, že zaslechli výbuchy a viděli mohutný černý kouř.

 

Plameny zachvátily garáže ostravského dopravního podniku, kde byly zaparkované autobusy. "Sedm autobusů poškodily přímo plameny, dalších pět sálavé teplo," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp. Dodal, že zásah komplikovaly vysoké teploty.

 

"I jejich vinou skončil jeden z hasičů v péči lékařů. Na místě zkolaboval," řekl mluvčí. Po hodině a půl jednotky dostali hasiči požár pod kontrolu. Poté už probíhalo jenom dohašování.

 

 

Pondělní provoz městské hromadné dopravy v Ostravě by požár neměl ovlivnit. "Naše pondělní spoje to ale nijak neovlivní. Vyjedeme podle jízdních řádů," řekla mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé policie a hasičů.

sei tn.cz / ČTK