KOMPLIKOVANÝ ZÁSAH

V Ostravě vzplanulo potrubí, hasiči bojovali celou noc

Téma:

Neobvyklou výzvu před sebou měli ostravští hasiči, kteří byli v nedělní večer povoláni do Dolní oblasti Vítkovic kvůli požáru usazenin ve starém potrubí.

S ohněm bojovalo pět jednotek profesionálních hasičů. Zásah trval bezmála deset hodin, pod kontrolu ho záchranáři dostali až v pondělí ráno.


„Šlo o potrubí o délce několika stovek metrů. Nacházelo se v zadní části industriálního areálu a národní kulturní památky – mezi Velkým světem techniky a železničními kolejemi,“ informoval na svém webu Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje.
 

 

Hasiči zjišťovali pomocí termokamer rozsah hoření. Do potrubí postupně vrtali a vytvářeli otvory, mj. pomocí speciálního řezacího a hasicího zařízení Cobra. Potrubí následně zapěňovali. Na pomoc mj. přijel osmikolový kombinovaný hasicí automobil Scania.
 

GALERIE: V Ostravě vzplanulo potrubí, hasiči bojovali celou noc

1
/
8
Zdroj: hzsmsk.cz
V Ostravě vzplanulo potrubí, hasiči bojovali celou noc - 8

 

Naštěstí šlo o požár v neobydlené části města, přesto v průběhu zásahu hasiči měřili koncentrace a případný výskyt nebezpečných látek jak na místě požáru, tak na okraji sousedního areálu Nová Karolina. Zde nebyly naměřeny žádné koncentrace nebezpečných plynů.

TN.cz