Požár

V Ostřetíně na Pardubicku hořela bioplynka, jeden muž se popálil

Petr Brzek
Petr Brzek
22.7. 2021 14:37
Téma:

V plamenech se ve středu ocitla bioplynová stanice v Ostřetíně na Pardubicku, jeden člověk se popálil a skončil v péči zdravotníků. V krátké době jde už o druhý podobný požár na východě Čech. Hořelo i v Dětřichově na Svitavsku.

Hodinu a půl trvalo středeční hašení požáru bioplynky v Ostřetíně na Pardubicku. Vznítila se krycí plachta. Hasiči zasahovali jak z lávky kolem nádrže, tak i ze žebříku. Na místě našli i zraněného člověka. Plameny ho popálily jak na rukách, tak i na hlavě.

 

Nádrž hasiči ochlazovali, měřili teplotu termokamerou a sledovali koncentraci nahromaděného plynu. Škoda je podle vyšetřovatele jeden milion korun, ovšem včasným zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 20 milionů. Podle hasičů došlo k požáru během oprav, které prováděla externí firma.

 

 

A není to jediný podobný případ v kraji. V květnu hořela bioplynová stanice i v Dětřichově na Svitavsku, požár metanu podle vyšetřovatelů patrně zavinil statický elektrický výboj.

 

Exploze byla tak silná, že pogumované plachty o průměru čtyřiceti metrů rozmetala. Jejich kusy odlétly až 100 metrů daleko. K požáru se následně sjelo devět jednotek hasičů, kteří zjistili, že oheň se rozšířil na jednu z nádrží. Druhou pak bylo nutné ochlazovat. Zranili se dva lidé. Jeden člověk se nadýchal kouře a druhý měl popáleniny na noze a krku. I v tomto případě byla škoda jeden milion korun.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

jh TN.cz