Letecké neštěstí

Zřítilo se dopravní letadlo, zemřelo 48 lidí. Mezi nimi i známý zpěvák!

Téma:

Letoun společnosti Pakistan International Airlines havaroval ve středu odpoledne u města Abbottabad na severu země. Letoun se 48 lidmi letěl na pravidelné lince ze severopákistánského města Čitrál do hlavního města Islámábádu. Letadlem letěl také známý pákistánský zpěvák.

Krátce po půl čtvrté místního času oznámila pákistánská média, že letoun zmizel z radarů. Agentuře AFP to potvrdil i mluvčí pákistánských národních aerolinií. Řízení letového provozu s letadlem typu ATR-42 ztratilo kontakt krátce po startu.

 

Ozbrojené síly ihned nasadily vojáky a helikoptéry, kteří zamířili na místo nehody. Podle šéfa aerolinek nepřežil pád letadla nikdo z 48 lidí na palubě. Ničivost situace potvrzují i fotografie z místa tragédie, které se objevily na Twitteru.

 

 

"S lítostí oznamujeme, že letoun ATR-42 společnosti Pakistan International Airlines letící na lince PK-661, který měl na palubě přibližně 40 pasažérů, ztratil spojení s řídící věží na cestě z Čitrálu do Islámábádu. Všechny zdroje byly mobilizovány, aby letadlo bylo co nejdříve nalezeno," uvedla aerolinie v krátké tiskové zprávě.

 

 

Na místě neštěstí prohledává trosky a pátrá po tělech obětí asi 500 vojáků, lékařů a záchranářů, kterým se již povedlo nalézt ostatky 40 lidí. Podle oficiálních seznamů letecké společnosti bylo na palubě 48 lidí včetně pěti členů posádky a pozemního inženýra. Podle seznamu cestujících, který se objevil na Twitteru, ale bylo na palubě jen 42 pasažérů.


GALERIE: Zřícené letadlo v Pákistánu

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Zřícené letadlo v Pákistánu - 1
 
 

Podle rodiny cestoval letadlem také známý pakistánský zpěvák, herec, moderátor a módní návrhář Džunaid Džamšed. Médiím to potvrdil zpěvákův bratr. Jeho jméno se objevilo také na seznamu cestujících.

 

Džamšed seděl na sedadle 27C, v letadle s ním cestovala také jeho manželka Nahya. Jamshed před několika lety vyměnil úspěšnou kariéru člena první velké pákistánské rockové skupiny z 90. let za post muslimského kazatele.

 

Poslední fotografie, které před cestou zveřejnil zpěvák Džunaid Džamšed na Twitteru:


Jeden z hitů zpěváka Džunaida Džamšeda:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KONEC SPEKULACÍM: Záhada slavného Bermudského trojúhelníku je konečně odhalena! Co vědci zjistili?

Z TOHO MRAZÍ: Tato selfie je poslední věc, kterou stihla! Z letadla se už živá nedostala

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz