Potrubí hledali bagrem

V paneláku v Janově unikal plyn! Nekdo nařízl potrubí, tvrdí místní

Téma:

Přibližně sto lidí museli večer evakuovat hasiči a policisté ze dvou panelových domů v Litvínovské čtvrti Janov. Unikal tam plyn a okolí muselo být na několik hodin uzavřeno. Plynové potrubí někdo pravděpodobně narušil úmyslně, policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení.

Páskou zakazující vstup policie obehnala široké okolí panelových domů v Janově. Obyvatelé je museli velmi rychle opustit, nemohli si vzít s sebou vůbec nic. Všude byl silně cítit plyn.

 

Místo, odkud plyn unikal, se podařilo najít až po několika hodinách. Plynaři se bagrem prokopali až k narušenému potrubí. Na akci dohlížela policie, už na začátku tak bylo jasné, že nešlo jen o obyčejný únik.

 

"Věc šetříme s podezřením na trestný čin obecného ohrožení. Zda se jedná o úmyslné, nebo nedbalostní jednání, je předmětem dalšího šetření," informovala policejní mluvčí Alena Bartošová.

 

 

Chvíli před půlnocí se pak obyvatelé mohli do svých bytů vrátit. Nikdo z nich prý nebyl na nocování mimo domov připraven. "My jsme neměli vůbec nic, peníze, občanky, nic. V 11 hodin nás odvezl autobus domu. Ve čtvrt na 12 už jsme byli v posteli," uvedla jedna obyvatelka.

 

Za únikem plynu mohli stát například sběrači kovů. Podle místních totiž bylo plynové potrubí naříznuto. Za obecné ohrožení pak hrozí až osmileté vězení.

Martin Kočárek/epa TN.cz