byly tam i zbraně

V paneláku v Kroměříži vypukl požár, hasiči v bytě našli mrtvého člověka

Požár bytu v Kroměříži
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Ve vyhořelém bytě hasiči našli lidské tělo
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
24.3. 2020 13:21
Téma:

V úterý okolo druhé hodiny ráno hasiči vyrazili do ulice Albertova v Kroměříži, kde požár zachvátil jeden z bytů v panelovém domě. Uvnitř našli mrtvého člověka. V bytě se nacházelo i několik zbraní, případem se proto zabývá i policie.

Informaci o požáru v bytě v Kroměříži hasiči obdrželi v těsně před druhou hodinou ranní. Vypukl v sedmém poschodí panelového domu v ulici Albertova. "Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Kroměříž se dvěma cisternami a výškovou technikou a posilová jednotka dobrovolných hasičů s další cisternou," uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

 

Během několika minut se podařilo hasičům požár lokalizovat. Nasadili také přetlakovou ventilaci, díky které nebylo nutné evakuovat sousedy. Když posléze v bytě prováděli průzkum, našli tam lidské tělo bez známek života.

 

 

"Do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby hasiči poskytovali první předlékařskou pomoc," popsal zásah Řezníček. Záchranáři však na místě už pomoci nedokázali, lékař pouze konstatoval smrt. Podrobnosti k oběti hasiči neuvedli.

 

Před dohašením ohnisek museli hasiči nejprve vyklidit byt - přitom v něm nalezli i několik zbraní. Případ proto předali policii. Požár byl kompletně zlikvidován před pátou hodinou ranní, jeho příčinu hasiči vyšetřují. Předběžná škoda zatím nebyla stanovena.

Související témata:
TN.cz