Skončili v nemocnici

V Pardubicích hořel na ulici muž! Podezřelý je cizinec, který chtěl utéct

Petr Brzek
Petr Brzek, Ondřej Špalek
Aktualizováno 14.8. 2019 20:33
Téma:

V Pardubicích v úterý lidé hasili hořícího muže. Nedaleko policisté zadrželi cizince, který z místa utíkal a který by mohl mít s případem něco společného.

Cizinec, který měl u sebe láhev s chemikálií, se ale zhroutil a skončil v nemocnici. Policie, která má hned několik vyšetřovacích verzí, hledá svědky této události.

 

Hořícího muže na lavičce si všimli lidé, kteří šli kolem. Podle záchranářů měl popálený krk, záda i ruce. Od něj pak utíkal mladík, kterého ale policie dostihla. Podezřelý měl u sebe lahev s chemikálií, nasáklé hořlavinou údajně bylo i jeho oblečení. Hlídky následně uzavřely Palackého třídu a začalo vyšetřování.

 

"Policistům nadýchal 1,8 promile," popsala stav cizince mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Zadržený pak náhle zničehonic zkolaboval a skončil v nemocnici.

 

Policie pracuje s verzí, že podezřelý mohl muže úmyslně zapálit. Ve hře je ovšem i varianta, že jde o drogově závislé, kteří ředidlo nebo toluen čichali společně a požár způsobila třeba cigareta. Podobné látky jsou totiž extrémně hořlavé.

 

 

"Tato kapalina extrémně rychle vzplane, a to už při nízkých teplotách do 21 stupňů Celsia," vysvětluje mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.

pan TN.cz