Požár se šířil z balkonu

V Pardubicích hořely rodinné domky. Sousedé: "To mají z toho kouření!"

Téma:

V pátek odpoledne vypukl v Dvořákově ulici v Pardubicích masivní požár dřevěných rodinných domků. Oheň se rychle šířil, na místě zasahovalo několik jednotek hasičů.

Hořet začalo kolem 16:45, zhruba po hodině se podařilo oheň dostat pod kontrolu. Kvůli obrovskému požáru dřevěných dvojdomků policisté uzavřeli pardubickou Dvořákovu ulici.

 

Jeden z domků hořel v prvním patře. Požár podle hasičů začal na balkóně, odkud plameny postupovaly dál na střechu a do podkroví. Hasiči se snažili zachránit také sousední dům, který byl na ten v plamenech napojený.

 

Domek, kde požár vznikl, je podle hasičů zcela zničený. Požár postupující od balkónu se kvůli větru rychle šířil. Pod střechou domu se podle hasičů nacházela skrytá ohniska a hasiči ji museli rozebrat, aby je bylo možné uhasit.

 

 

Na místě zasahovali profesionální hasiči spolu s dobrovolnickými sbory z Pardubic a státní i městská policie. Škodu hasiči předběžně odhadli na statisíce korun, je ale možné, že částka stoupne až k milionům.

 

Sousedé si myslí, že za požárem stojí kuřácká vášeň majitelů domku. Domněnku, že by za katastrofu mohla nepozornost obyvatel domu, částečně potvrdili i hasiči. Hořet totiž začalo na balkóně, kde podle sousedů majitelé často kouřili. Hasiči ale dodali, že v domě během požáru nikdo nebyl.

 

kvo TN.cz