Hlídač v obchodě

V Pardubicích mají lovce zlodějů! Za týden pomohl dopadnout dva

Téma:

Prodejna oblečení v centru Pardubic má pracovníka ostrahy, který vyniká v chytání zlodějů. Pachatele v ulicích sleduje, strážníky navádí a ti si pak pro ně rovnou přijedou. Za poslední týden se mu to podařilo už dvakrát.

Na ulici v Pardubicích byly desítky lidí, jen jeden z nich měl ale speciální poslání, a to dopadnout zloděje. Je nenápadný, pracuje v utajení, takže pronásledovaný muž vůbec netuší, že v zádech má agenta 008.

 

Hrdina této reportáže pracuje v obchodě s oblečením jako hlídač a jeho metody se osvědčily. Nechá zloděje vyjít ven, jde za ním a na telefonu má strážníky, kteří sledují kamerový systém. Na otázku, který člověk je zloděj, ukazuje prstem. Ostatně viníka nejde přehlédnout. Na krádeže si vzal svítivé kalhoty.

 

"Tento muž měl odcizit zimní bundu. Tento způsob komunikace se stálou službou se zdá být velmi efektivní, neboť se nám takto povedlo dopadnout více pachatelů," chválí mluvčí pardubické policie Lucie Klementová.

 

 

Hlídka muže najde a zpacifikuje. Bunda se vrací do obchodu a muž na policejní služebnu. Je to recidivista. "Stejný pracovník ostrahy nám pomohl dopadnout pachatele i minulý týden," doplnila Klementová.

 

Scénář stejný, způsob pronásledování jakbysmet. Za pár minut nebylo co řešit. Muž se chvíli schovával před strážníky za keřem. Nicméně zradil ho podzim. Většina listí už totiž byla opadaná.

Petr Brzek/epa TN.cz