Salám s granulemi

V Pardubicích se objevily jedovaté návnady, vše už řeší policie

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 16.10. 2019 12:58
Téma:
jed

Pardubičtí strážníci v úterý navečer důrazně varovali obyvatele města, aby dohlédli na děti a byli opatrní při venčení domácích mazlíčků. Na dvou místech ve městě totiž objevily nejspíš otrávené návnady.

"Jednalo se o kusy salámu, do kterých byly zasunuty granule obsahující pravděpodobně jed na krysy. Šlo o chodník v Hlaváčově ulici vedle parkoviště a v ulici Družstevní a Kosmonautů," uvedl mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

 

Doplnil, že městští policisté spolu se státními samozřejmě otrávené uzeniny posbírali, ale je možné, že neobjevili všechno. "Zejména v Hlaváčově ulici, kde je část návnad poházená ve vzrostlé trávě a místo je označeno páskou zakazující vstup," vysvětlil Sejkora.

 

 

Obyvatelé Pardubic by tak měli být opatrní, varovat děti a mít oči na stopkách při venčení domácích mazlíčků. "Událost si pro podezření z trestného činu převzala do vyšetřování Policie České republiky. V případě, že máte jakýkoliv poznatek k této události, volejte linku 156 nebo 158," uzavřel mluvčí strážníků.

 

"Během prověřování vyšlo najevo, že se mohl mezi 15. a 16. hodinou v ulici Družstevní pohybovat muž, který by mohl významnou měrou přispět k objasnění případu. Je vysoký asi 170 až 180 centimetrů, štíhlé postavy v tmavém oblečení," doplnila později policejní mluvčí Dita Holečková.

 

GALERIE: V Pardubicích se objevily otrávené návnady

1
/
7
Zdroj: Městská policie Pardubice
Jedovaté návnady v Pardubicích - 7

TN.cz