KRAJSKÉ VOLBY

Pardubický hejtman založil nové hnutí. Do voleb půjde namísto ČSSD

Filip Pultar
Filip Pultar
Aktualizováno 20:13
6.12. 2019 11:49
Téma:

Česká strana sociálně demokratická nebude mít v krajských volbách v roce 2020 v Pardubickém kraji vlastní kandidátku. Sociální demokraté spolu s nestraníky tam vytvořili nové hnutí a v pátek ho představili.

Název nového hnutí je 3 pk, to znamená pro prosperující Pardubický kraj. Je to společná kandidátka sociálních demokratů, místních komunálních politiků a pak nestraníků nebo starostů okolních obcí.

 

Lídrem kandidátky pro podzimní krajské volby v příštím roce je současný hejtman a ještě letos na jaře místopředseda sociální demokracie Martin Netolický. Ten tvrdí, že projekt společné kandidátky byl připravovaný rok, a že ho dokonce schválilo vedení sociální demokracie.

 

Přestože krajské zastupitelstvo má 45 členů, na kandidátce se objeví hned padesát jmen, zatím jich během dnešního představení nového politického hnutí jeho vedení zveřejnilo prvních dvacet. Jedná se prý ryze o projekt na krajské úrovni a pro parlamentní volby, které se budou konat v roce 2021, prý ambice nemá.

 

 

"Je to koncept regionálního charakteru. Je založený na osobnostech s velkým potenciálem. Lidé, kteří jsou na kadidátní listině, od prvního po poslední místo charakterizuje to, že něco dokázali," vysvětlil Martin Netolický.

 

"I my jsme přesvědčeni o tom, že by to měl být dvouciferný výsledek, bude-li začínat patnáctkou a více, budeme spokojeni," dodal Petr Fiala z hnutí.

reg TN.cz