Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2019 14:03
Neštěstí v Paříži

Z trosek vyprostili tělo mladé ženy. Výbuch v Paříži má už čtyři oběti

Zdroj: TV Nova

Sobotní výbuch plynu v Paříži má čtvrtou oběť. Více než padesát lidí zůstává zraněných, z toho devět těžce. Mezi mrtvými je také turistka ze Španělska a dva hasiči. Exploze otřásla centrem města v sobotu osm minut před devátou ráno.

Čtvrtou obětí je mladá žena, která se předtím pohřešovala. Podle pařížských policistů přišli o život také dva hasiči, kteří v budově zasahovali právě kvůli úniku plynu.

 

Španělský ministr zahraničí Josep Borrell informoval o smrti španělské turistky a zranění dalšího Španěla. Příčinou neštěstí byl výbuch unikajícího plynu. Ten explodoval v budově na ulici Trévise a poškodil také oblast v okolí 100 metrů. Stav devíti těžce zraněných, kteří byli převezeni do okolních nemocnic, je vážný.

 

 

 

"Jedna budova se částečně zřítila, na místě je mnoho zraněných," sdělili v sobotu podle portálu Daily Mail pařížští policisté. Na místě po výbuchu zasahovalo zrhuba 140 hasičů. V neděli je jich na místě stále asi třicítka a podle velitele tam zůstanou minimálně ještě 48 hodin.

 

 

 

"Celá prodejna v přední části je pryč a další budovy v okolí jsou také poškozené," citoval portál The Sun mluvčího záchranářů. Trosky budovy pokryly celé okolí. Hasiči z budovy evakuovali raněné pomocí žebříků.

 

 

Bezpečnostní a záchranné složky v Paříži jsou již tak dost vytížené. V ulicích je nasazeno více než 5000 policistů kvůli protestům žlutých vest.

 

Podívejte se na záběry z místa neštěstí:

rod tn.cz / ČTK