Strašlivá smrt

V plzeňské věznici na Borech měl uhořet vězeň. Údajně kouřil v posteli

Věznice Plzeň Bory
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
21.9. 2020 17:07
Téma:

Tragickou smrt vězně z Věznice Plzeň-Bory vyšetřují tamější kriminalisté. Měl uhořet na posteli, ve které údajně přes zákaz kouřil cigaretu. Zásah záchranářů a hasičů už byl bohužel marný.

Vězeň středního věku měl v plzeňském žaláři na Borech uhořet v noci z neděle na pondělí. Muž měl vzplanout v posteli.

 

Na případ upozornil portál Krimi Plzeň. Hořícího vězně našel dozorce, který zavolal záchranku a začal s první pomocí. Na místo vyrazili také hasiči, ale muži už nebylo pomoci. Lékař ho prohlásil za mrtvého.

 

Podle informací zmíněného webu muž navzdory zákazu kouřil v posteli a usnul. Od cigarety začalo hořet povlečení a vězeň se měl zadusit jedovatými zplodinami. Během samotného požáru postele tak byl zřejmě už po smrti, anebo v bezvědomí.

 

 

"V práci jsem nebyl, takže o tomto případu moc nevím. Na samotce byl, protože byl nově příchozí, to se dělá teď v době koronaviru běžně. Nové dáváme na pár dní na samotku, tím zajistíme, že se nám sem nákaza nezatáhne," řekl portálu zdroj z věznice.

 

Tragédie se vyšetřuje a Věznice Plzeň se k ní zatím odmítá vyjadřovat. Redakce TN.cz se snažila oslovit tiskového mluvčího, nebral však telefon. Dosud nereagoval ani na písemný dotaz. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz