nezodpovědná majitelka

V Plzni nechala psa v rozpáleném autě a nezaplatila za parkování!

Záchrana psa - 1
Zdroj: Městská policie Plzeň
Strážníci zachránili psa z rozpáleného auta
Téma:
pes

Pro malého psíka se málem stala osudovou cesta do centra Plzně. V pondělí odpoledne jej majitelka nechal v autě, v němž postupně stoupala teplota. Teplem zchváceného chlupáče nakonec vysvobodili plzeňští strážníci.

Po upozornění vyrazili plzeňští strážníci k malému psovi, kterého nechala jeho devatenáctiletá majitelka v rozpáleném autě. “Když přišli strážníci k autu, pes polehával a trochu poštěkával. K vozidlu se nikdo nehlásil, majitelku se podařilo zjistit, ale nepocházela z Plzně,“ sdělila plzeňská městská policie.


Do hledání majitelky auta se zapojili i lidé z tamních firem. Jeden z prodejců se pokoušel auto i ochladit. Po čtyřiceti minutách ale začala být situace pro uvězněného psíka kritická.


“Pes už špatně reagoval, hlídka proto vyhodnotila situaci jako krizovou. Pootevřeným okénkem se podařilo městské policistce prostrčit ruku a otevřít dveře auta a psa osvobodit. Okamžitě mu dali strážníci napít a vzali ho odpočinout do stínu na svoji služebnu,“ doplnili strážníci.

 


Dveře auta se jim podařilo opět zamknout a za stěračem nechali vzkaz. Mladá žena opomněla nejen na svého psa, ale i zaplatit za parkování. Nakonec se ale ukázala na stanici a zachráněného mazlíčka si vyzvedla.

 

Namále měl i další pes v Brně. V úterý řešila hlídka strážníků v městské části Bystrci labradora zavřeného v autě. Na toho už začínala být teplo nesnesitelné a ztěžka oddechoval.


“Hlídka si všimla, že auto nemá pootevřená okénka ani běžící klimatizaci. Venkovní teplota v tu chvíli dosahovala téměř třiceti stupňů a kapota auta byla tak rozpálená, že na ní nebylo možné udržet ruku,“ uvedla mluvčí policie Tereza Kadrnožková.

 


Strážníci se rychle vydali do prodejny, před níž auto stálo, aby našli majitele. To se však nepodařilo a hlídka se tak vrátila k autu a bedlivě sledovala psův stav. Na poslední chvíli se sedmdesátiletý majitel objevil.


Muž auto okamžitě otevřel. “Pes těžce oddychoval následujících několik minut a pohybu byl schopný až po delší době, kdy ho muž ochladil. Strážníkům muž popsal, že prý odešel jen na chvilku na nákup,“ popsala Kadrnožková. Na majitele nebohého psa tak padlo podezření z týrání zvířat, přestupkem se zabývá správní úřad.

 

GALERIE: Záchrana psa v Plzni

1
/
3
Zdroj: Městská policie Plzeň
Záchrana psa - 3

rod TN.cz