rvačka bezdomovců

Policie v Plzni krotila hromadnou bitku. Muž útočil dřevěnou nohou

Přestože policejní těžkooděnci na včerejším fotbalovém zápase v Plzni nemuseli zasahovat, po jeho skončení rozháněli bezdomovce. Mezi nimi se totiž schylovalo k hromadné rvačce.

Šarvátka však s fotbalovým zápasem nijak nesouvisela. Policisté se dostali k informaci, že se na Rokycanské třídě, schyluje k hromadné bitce. Podle předběžných informací, měl jeden bezdomovec napadnout druhého s kladivem v ruce.

 

S rozbitou hlavou muže převezli zdravotníci do nemocnice. A msta na sebe nenechala dlouho čekat. Policie využila toho, že před fotbalovým stadionem má zformovanou jednotku těžkooděnců a vyslal je na inkriminované místo.

 

Šlo o opuštěnou budovu, která policistům není neznámá. Před nedávnem tady dokonce zadrželi muže podezřelého z vraždy. Pořádkové jednotky prohledaly i s psovodem celou budovu a vyvedly před ni přes 20 bezdomovců.

 

 

Policisté zjišťovali, co se stalo. Vyšlo najevo, že muž svou oběť napadl dřevěnou nohou utrženou od postele a způsobil mu krvavé poranění na hlavě. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Případem se dále intenzivně zabývají," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

 

Šlo o cizince, kteří byli podnapilí. Proto je kriminalisté nemohli hned vyslechnout. Učiní tak zřejmě během čtvrtka.

Související témata:
mom/František Nyklas TN.cz