Chřipka v Plzni

V Plzni se rychle šíří chřipka. Škola kvůli ní vyhlásila prázdniny

Téma:

Minimálně na týden bude uzavřená jedna ze základních škol v Plzni. A to kvůli chřipce. Onemocněla tam téměř polovina žáků a také řada učitelů. Podle odborníků za nárůst počtu nemocných s chřipkou může příliš teplá zima.

Od středy 22. ledna až do úterý 28. ledna doporučili hygienici uzavřít 22. základní školu v plzeňské ulici Na Dlouhých. Podle nich by uzavření školy na kratší dobu nemělo příliš velký smysl. Dětí, které chřipkou onemocněly, byla téměř polovina z celé školy.

 

 

Ve středu by jich kvůli nemoci chybělo 328, což je přesně 45% z celkového počtu. Škola také začínala řešit nedostatek pedagogů. Podle ředitelky školy Boženy Světlíkové jich 16 onemocnělo. V Plzeňském kraji přitom počet nemocných chřipkou rapidně neroste.

 

22. základní škola je letos vůbec první, která zavřela právě kvůli této nemoci. Po celou dobu bude uzavřena také školní družina. Objevují se ale i jiná onemocnění, a to především u menších dětí. Jedná se například o virózy a angíny.

 

 

Nemocných podle hygieniků přibývá hlavně kvůli vyšším teplotám. Pokud mrzne, případy chřipkového onemocnění se tolik neobjevují. Podle odborníků je nejvyšší čas se proti chřipce nechat očkovat. Hrozí totiž, že se nemoc rozroste do epidemie a protilátky se v těle v dostatečném množství vytvoří teprve okolo deseti až čtrnácti dní po očkování.

kvo TN.cz