vyšní Lhoty

U uprchlíků našli žiletky, tyče a nože. Podle policie o nic nejde!

Vyšní lhoty
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz
Uprchlíci ve Vyšních Lhotách měli na pokojích zakázané věci (ilustrační foto)

Znepokojivé zprávy přišly z uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách. Běženci si měli v pokojích schovávat dřevěné tyče, nože a žiletky. Policie jim věci zabavila.

Policisté věci objevili při rozsáhlých kontrolách pokojů a společenských místností, které v táboře provádí pravidelně. Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové nejde o nic neobvyklého.

 

"Není pravda, že by uprchlíci chtěli tyto věci použít jako zbraně. Podobné nálezy jsou běžné. Jedná se pouze o předměty, které uprchlíci nesmějí mít na pokojích," řekla Rendlová. Podle ní běženci nikdy předměty nepoužili proti policistům. "Jako zbraně by je mohli použít jedině snad proti sobě navzájem nebo k vlastnímu sebepoškození, aby se dostali pryč z tábora," připustila mluvčí.

 

 

Na pokojích ubytovaných se našly příborové nože. Ty si tam ale podle mluvčí lidé berou jednoduše proto, aby s nimi mohli jíst, i když mají zakázané je tam mít. "V jednom případě jsme našli u muže, který měl být deportován, schovaný mezi zuby úlomek žiletky. Když ho policisté chtěli odvést, snažil se žiletkou pořezat," řekla pro televizi Nova Rendlová.

 

Ve společenských místnostech a jídelně tábora ve Vyšních Lhotách se také začaly ztrácet dřevěné nohy stolů. "Běženci je odmontovali, ale strážní ihned věděli, kam je schovali. Proč to udělali, není jasné, myslím si ale, že šlo o jakousi formu protestu proti pobytu v táboře. Nechtějí tam být," vysvětlila policejní mluvčí.

Související témata:
mom TN.cz