KORONAVIRUS V EVROPĚ

V Polsku denně přibývá přes 500 nakažených, růst má dále pokračovat

Háta Sassmannová
Háta Sassmannová, Lucie Cochlarová
Publikováno 2. 8. 2020
Téma:

V Polsku a v Německu dál stoupá počet nakažených koronavirem. Podle ministerstva zdravotnictví ale uzavření hranic, kterého se obávají hlavně obyvatelé pohraničí, zatím nehrozí. A to i přes to, že nejvíce případů v Polsku hlásí oblasti sousedící s Českou republikou.

Polský denní přírůstek nakažených koronavirem se stále drží nad pětistovkou. To komplikuje život nejen Polákům, ale i Čechům, konkrétně těm žijícím u hranic.


Podle ministerstva zdravotnictví se ale opětovného zavření česko-polských hranic není potřeba obávat. "Zhoršená situace v souvislosti s onemocněním koronaviru a vlastně i vyšší počet onemocnění v Polsku je v jiných vojvodstvích, a ne v těch příhraničních," vyjasnila mluvčí ministerstva zdravotnictví Renata Povolná.


Polské úřady ale říkají něco trochu jiného. Z 548 nově nakažených jich je 214 ve Slezsku, tedy přímo u hranic s Českou republikou. "Stále sledujeme Slezsko, kde očekáváme vysoká čísla i v dalších dnech," řekl mluvčí polského ministerstva zdravotnictví Wojciech Andrusiewicz.

 


Případů ale nepřibývá jen v Polsku. Ministerstvo zdravotnictví k sobotní půlnoci evidovalo celkem 4729 aktivních případů nemoci Covid-19. Což je vůbec nejvíce od vypuknutí nákazy v České republice.


Během neděle číslo stouplo o dalších 27 nemocných. Pomoci by mohl i nákazový semafor pro kraje. Ten by měl začít fungovat už v pondělí.


Nejvíce nově nakažených hlásí stále hlavní město Praha. Na druhém místě je pak Moravskoslezský kraj, konkrétně Frýdecko-Místecko.
 

Související témata:
rod TN.cz