výbuch plynu

V Polsku se zřítil třípatrový dům! Šest mrtvých, další se hledají

Hana Mikulková
Hana Mikulková, Eva Pavelková
Aktualizováno 5.12. 2019 20:57
Téma:

Ve středu večer se v polské obci Szczyrk zřítila třípatrová budova. Podle polských médií měl události předcházet výbuch plynu. Na místě jsou desítky záchranářů, kteří v troskách pátrají po přeživších či obětech.

Obří výbuch vyděsil obyvatele obce, protože byl slyšet až na několik set metrů daleko. Žena, která v domě žije, ale během výbuchu byla v práci, potvrdila záchranářům, že se pod troskami zřejmě nachází minimálně osm lidí.

 

V noci přišla první smutná zpráva - záchranáři objevili dva mrtvé obyvatele domu. Ráno pak našli další dvě těla. Podle portálu beskidzka24.pl zemřelo šest lidí. Po dalších lidech záchranáři v troskách domu stále pátrají.

 

 

Na místě je 20 hasičských jednotek a také cvičení psi, kteří jsou trénovaní přímo k vyhledávání lidí. Pátrání by podle starosty mohlo trvat až do čtvrtečního rána. Obyvatele domu zná. "Jsou to všechno moc hodní lidé," řekl starosta Szczyrku Antoni Byrdy.

 

 

Příčina výbuchu zatím není jasná. Pravděpodobně ho ale způsobilo proděravění plynovodu při stavebních pracích. Plyn se poté hromadil v domě.

Související témata:
TN.cz