Rozsáhlý požár

V Praze vzplála hala, plameny šlehaly do nebe. Nevětrejte, radili hasiči

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 21:53
10.1. 2020 20:28
Téma:

Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v pátek před 20. hodinou do pražské Voctářovy ulice k rozsáhlému požáru velké haly. Šlehající plameny a hustý dým byly vidět z velké dálky.

Těsně po 21. hodině hasiči na twitteru napsali, že se jim požár podařilo lokalizovat a mají ho pod kontrolou. Plameny nakonec zasáhly jen půlku stavby.

 

"Nyní probíhá dohašování zasažené části budovy a stále probíhá průzkum. V nezasažené části budovy byl průzkum na přítomnost lidí negativní," doplnili před desátou hodinou večer.

 

"Několik jednotek pražských hasičů vyjelo do ulice Voctářova k požáru opuštěné budovy. Zasažen je objekt o rozměru 20 krát 15 metrů v plném rozsahu. Na místo si velitel zásahu žádá další posilové cisterny. Hasíme čtyřmi C proudy v dýchací technice," napsali pražští hasiči na twitteru.

 

Těsně před 20. hodinou doplnili, že na místě zasahují profesionálové z centrální, holešovické, strašnické a satalické stanice i chemická služba z Petřin a že k požáru spěchají dobrovolní hasiči z Březiněvsi, Letňan, Ďáblic a Dolních Měcholup.

 

 

"Chemická služba bude na místě měřit, zda koncentrace zplodin hoření nepřekročí nebezpečné hodnoty. V oblasti prozatím nedoporučujeme větrat. Požár se daří dostat pod kontrolu, dále se již nešíří," informovali požárníci před 20:30. Naměřené hodnoty byly nakonec v pořádku.

 

GALERIE: Rozsáhlý požár ve Voctářově ulici v Praze

1
/
5
Zdroj: TV Nova
Rozsáhlý požár v pražské Voctářově ulici - 3

Související témata:
TN.cz