náročný terén

V Praze hořel vlak na trati! Hasiči měli druhý stupeň poplachu

Téma:

K hořícímu vlaku v Praze vyjížděli krátce po třetí hodině odpoledne hasiči. Hašení bylo ztížené kvůli špatnému přístupu na trať. Všichni cestující se naštěstí stihli z vlaku zavčasu dostat. Příčinou požáru je technická závada.

Do pražské ulice Nad Hliníkem vyjíždělo v sobotu hned několik hasičských jednotek. Na trati tam hořela lokomotiva. Ve vlaku cestovalo 25 lidí.

 

GALERIE: Hořící vlak v Praze

1
/
8
Zdroj: HZS Praha
Hořící vlak v Praze - 1


“První jednotky jsou na místě, přístup je složitý, zasahujeme s policií a jednotkou drážních hasičů. Na místo míří další posilové jednotky. Všichni cestující opustili soupravu před příjezdem jednotek,“ sdělili o půl čtvrté hasiči. Žádný z cestujících nebyl zraněný.

 


Asi deset minut před čtvrtou hodinou vyhlásili hasiči druhý stupeň poplachu. Provoz na trati byl pozastavený až do 20:10.

 

Oheň dostali hasiči pod kontrolu před 17 hodinou. Z vlaku zůstalo jen ohořelé torzo. Škoda je asi 400 tisíc korun. "Případ byl předán veliteli drážních hasičů. Příčinou byla technická závada, která je v šetření. Škoda bude určena až po došetření drážním inspektorem," uvedli hasiči na svém twitteru.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
rod TN.cz