Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rozsáhlý požár

Obří požár v Praze, desítky hasičů v akci! Škoda za desítky milionů

Zdroj: AKTU.cz
Témata:

Desítky hasičů vyjely v pátek večer k požáru haly v pražské Kolbenově ulici. Hořelo trampolínové centrum, uvnitř naštěstí nebyli žádní lidé. Objekt se částečně zřítil, škoda jde do desítek miliónů.

Plameny vyšlehly kolem půl deváté a zachvátily celou bývalou tovární halu o rozměrech 30 krát 50 metrů. Uvnitř chytlo vybavení sportovního centra včetně rozsáhlého molitanového doskočiště, takže se požár šířil neobyčejně rychle. Zároveň hrozil jedovanými zplodinami.

 

"Jižní štítová stěna akutně hrozí pádem na přilehlou budovu autoservisu," varovali hasiči těsně před 21:30 s tím, že se stahují právě sem. Měření díky příznivým klimatickým podmínkám neodhalilo žádné škodlivé látky v ovzduší.

 

"Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v ulici Kolbenova u požáru v trampolínovém centru. S ohledem na větší počet jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu," uvedli hasiči na twitteru před 21. hodinou.

 

 

Na místo vyrazilo šest profesionálních a deset dobrovolných jednotek, tedy asi 80 hasičů. Část konstrukce se zřítila a propadl se strop. "Hasiči zasahují v dýchací technice a pomocí několika C proudů. Podle prvotních informaci bylo trampolínové centrum několik týdnů uzavřeno, uvnitř se nikdo nenachází," doplnili hasiči.

 

 

K požáru vyjeli i specialisté z laboratoře v Kamenici, aby změřili čistotu ovzduší a byl také povolán Červený kříž, který měl vytvořit pro hasiče zázemí.

 

Po 22. hodině hasiči dostali plameny pod kontrolu a následovalo dohašování. Problémem zůstala štítová stěna hrozící zřícením. Kvůli její případně demolici byla povolána těžká technika ze středočeského Zbirohu.

 

"Po zhodnocení stavu stěny bylo rozhodnuto, že stržení je v tuto chvíli riskantní. O dalším řešení stavu budovy rozhodne statik během následujících dnů," uvedl hodinu po půlnoci mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

V tu dobu už na místě zůstala jen dvě družstva hasičů a výšková technika na dohašení. Poté předají objekt ke střežení policistům. Pravděpodobně až odpoledne bude možné, aby spáleniště prozkoumali hasičští a policejní vyšetřovatelé. Pomoci by jim měl pes vycvičený k vyhledávání hořlavin, kterého využívají při podezření na úmyslné založení požáru.

 

17

GALERIE: Požár průmyslové haly v Praze

Zdroj: HZS Praha

Požár haly v Kolbenově ulici v Praze

Hodnocení:

 

Sportovní centrum museli provozovatelé dle svého vyjádření na sociálních sítích před třemi týdny náhle uzavřít poté, co je majitel objektu nechal odpojit od energií. 

 

 

Hasiči předběžně odhadují škodu na 20 milionů korun.

 

pez, rod TN.cz