Krutý případ

V Praze někdo vyhodil kočky z šestého patra! Jedna nepřežila

Dvě kočky - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Na pražském sídlišti v Krči někdo chladnokrevně vyhodil dvě kočky z 6. patra panelového domu. Jedna z koček utrpěla vážné poranění, které bohužel nepřežila. Druhou se městským strážníkům nepodařilo najít. Ohavný případ nyní vyšetřují polciisté.

"Na tísňovou linku městské policie bylo v sobotu večer přijato oznámení, že z panelového domu v pražské Krči někdo vyhodil kočky z okna. Hlídka strážníků na chodníku přímo u uvedeného domu našla dvě krvavé skvrny," napsala do vyjádření na svůj facebook pražská městská policie.

 


Jednu z koček pak strážníci našli pod zaparkovaným autem s vážnými zraněními. Proto ji převezli k veterináři, který ale konstatoval, že zranění nejsou slučitelná se životem a kočičku utratil. Případ si nyní převzala státní policie k dalšímu vyšetřování.


V poslední době se případů šíleného zacházení s kočkami objevilo hned několik, informují o nich hlavně kočičí útulky na sociálních sítích. Problémy jsou především s několikanásobnými vrhy koťat od koček, které lidi nenechají vykastrovat. Majitelé se pak koťat zbavují drastickými způsoby.

 


"Koček je velké množství a věřte nám, že i pro útulek je nadlidský úkol zajistit adopci koťatům ve své péči, ať jakkoli roztomilým. A opravdu ne, koťata ´nezmizí´. Končí přejetá od aut, sežraná dravci, utýraná k smrti pouličními hajzlíky. To, že tohle jejich ´majitel´ na vlastní oči nevidí, neznamená, že se to neděje," napsal v emotivním vyjádření kočičí útulek z Teplicka.

 


V ohrožení jsou ale i další domácí mazlíčci. Nedávno se například objevily šílené případy týrání psů v množírnách. Obecně je pak problém i se zodpovědností majitelů zvířat, kteří si mazlíčky nechávají jen "pro radost" na krátkou chvíli a pak se jich zbaví.

 

Problém je také s péčí - obzvláště v současných vedrech trpí velká část zvířat horkem a nedostatkem vody, na to ale mohou někteří lidé zapomínat.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

nor TN.cz