galerie velká havárie

V Praze prasklo potrubí: Uzavřeli ulici, nemocnice se ocitla bez vody

Téma:

Dopravu poblíž pražského Karlova náměstí ve středu ráno zkomplikovalo prasklé vodovodní potrubí. Vytékající voda začala namrzat, jedna z ulic proto musela být uzavřena. Tamní nemocnice se na několik desítek minut úplně ocitla bez vody.

V pražské ulici U Nemocnice u Karlova náměstí ve středu ráno prasklo vodovodní potrubí. Na silnici se vytvořila asi dvoumetrová prasklina.

 

"Praskl vodovodní řad o rozměru 125 milimetrů. V tuto chvíli probíhají práce na jeho opravě, ty by měly skončit v odpoledních hodinách," řekl TN.cz mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

 

Podle Mrázka nehodu způsobila zřejmě nebezpečná kombinace starého materiálu a počasí. "Ten vodovodní řad je z roku 1880," vysvětlil.

 

GALERIE: Prasklé potrubí na Karlově náměstí

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Prasklé potrubí na Karlově náměstí - 1

 

Prasklé potrubí ovlivnilo i chod Všeobecné fakultní nemocnice, která tak náhle přišla o dodávky vody. "Kolem sedmi objektů bylo odstaveno od vody," potvrdil mluvčí nemocnice Filip Brož. "My jsme si s tím dokázali hned poradit tím, že jsme tam pouštěli teplou vodu z našich rozvodů, která je ochlozavána a tím pádem jsme pitnou vodu na kliniky dokázali dopravit," řekl.

 

Výjimkou prý byla akorát tamní stomatologie. "Tam očekáváme, že to bude opraveno kolem 14. hodiny," dodal Brož.

 

Přístupovou cestu do nemocnice ráno komplikoval fakt, že vytékající voda začala namrzat. Několik lidí údajně na ledu dokonce uklouzlo. Nyní už by ale podle mluvčího mělo být všechno v pořádku. 

Související témata:
lud TN.cz