video bezpečnější centrum

V Praze přibyly protiteroristické zábrany. Chrání trhy na Václaváku

Téma:

Na pražské Václavské náměstí přibyly v pátek ráno protiteroristické zábrany v podobě betonových bloků. Ty mají ochránit návštěvníky nadcházejících velikonočních trhů.

Zábrany jsou v centru metropole instalovány na žádost policie z preventivních důvodů: "Není potřeba se obávat o bezpečnost. Jedná se o opatření, která děláme jak na vánoční trhy, tak i na velikonoční trhy, které startují tuto sobotu," uvedl tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy Vít Hofman.

 

Anketa

Jsou v centrech českých měst potřeba protiteroristické zábrany?

Hlasovalo 12183 lidí.

 

Instalace zábran trvala v pátek ráno na Václavském náměstí přibližně dvě hodiny a neobešla se bez drobných dopravních komplikací. Za ty ale nemohly zábrany, ale špatně zaparkovaná dodávka v jejich blízkosti: "My jsme ty betonové prvky trošku posunuli tak, aby byl průjezd lepší," vysvětlil Vít Hofman.

 

 

"Betonové zábrany instalujeme na popud Policie České republiky a zákres rozmístění má na starosti městská část. Magistrát celou akci koordinuje a Správa služeb pak provádí instalaci," popsal průběh prací mluvčí pražského magistrátu.

 

Po skončení velikonočních trhů zábrany opět zmizí, a to jak z Václavského náměstí, tak i z náměstí Míru, kam byly také nainstalovány. Nastálo tyto betonové zátarasy zůstávají jen na Staroměstském náměstí.

TN.cz/Jakub Deml