Budoucnost akcí

V Praze proběhl hybridní kongres. Většina lidí se připojila z domova

Jan Zálužský
Jan Zálužský
26.5. 2021 22:51
Téma:

Jak by mohly vypadat velké a třeba i mezinárodní konference, si ve středu vyzkoušeli podnikatelé, sportovci a pořadatelé kongresů a kulturních akcí v Praze. Za použití nejmodernějších technologií se propojilo 150 lidí z celého Česka. Jen zhruba čtvrtina z nich byla přítomna v sále. Pořadatelé mluví o největší hybridní konferenci v Česku.

Hybridní proto, že někteří účastníci mohou sedět přímo v sále a ostatní se připojují z pohodlí svých kanceláří nebo domovů. Známe to z doby pandemie asi všichni a zdá se, že trend přežije i do doby postcovidové.

 

"Unikátní na tom je ta kombinace technologií, vzdálený účastník má možnost komunikovat se vzdáleným účastníkem, klást otázky a vstupovat do konference," řekl Jan Kubinec, místopředseda České eventové asociace.

 

O kvalitu připojení a přenosu se starají dvě desítky proškolených techniků, ti obsluhují také projekci na největší LED stěnu v Česku o rozměrech 16x4 metry.

 

 

"Pandemie nás všechny v rámci eventového byznysu zasáhla. Tohle je jedna z možností, jak z toho ven. Mělo by to přinést možnost vzdělávání, výměnu zkušeností a osobních názorů," myslí si ředitel Bestportu pro rozvoj podnikání Marek Chmátal.

 

"Svět se posunul dopředu, my jako svaz musíme reagovat. Tady se dozvím více od kolegů, jak například s hráči komunikovat," uvedl projektový manažer Českého svazu ledního hokeje Aleš Zahálka.

 

Tento typ kongresů a konferencí sice omezí počet hotelových hostů, naopak ekonomové chválí dopad na přírodu. Podle nich to bude znát například na spotřebě plastů.

 

 

"Klesne spotřeba pohoných hmot, sníží se produkce jednorázových obalů, na druhou stranu uvidíme ztráty pro hotelnictví či dopravní společnosti," předpovídá ekonom Petr Studnička.

 

"Můj odhad je, že to skončí půl na půl, lidé budou využívat hotely, ale ta druhá polovina bude doma připojená u počítače," domnívá se Tomáš Prouza, viceprezident Hospodářské komory.

 

Podle organizátorů je hlavní výhodou bezpečnost. Jestli ale lidé budou ochotní omezit kontakty se svými kolegy i během neformálních částí konferencí a kongresů, se teprve uvidí. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz