NEHODA NA TRATI

Vlak v Praze přijel pro evakuované cestující, vrazila do něj další souprava

Roman Dolejský
Roman Dolejský
10.7. 2020 18:14
Téma:

V Praze se v pátek večer srazily dva vlaky. Jen z nich jel pro cestující ze soupravy, která srazila člověka. Policie a hasiči evakuovali z vagónů několik stovek lidí.

"Provoz mezi stanicemi Praha-Libeň a Praha-Běchovice je zastaven. Důvodem je střet osobního vlaku s vlakem R 989 ve stanici Praha-Běchovice," uvedla krátce po nehodě Pražská integrovaná doprava na sociálních sítích.

 

Srážka vlaků se odehrála v místě, kde těsně pořed čtvrtou odpoledne srazil vlak člověka. "Pro asi 150 evakuovaných osob přijel náhradní vlak, do kterého před 18. hodinou najel další osobní vlak a způsobil vykolejení několika vagónů," vysvětlil příčiny nehody mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

Vlaky se podle Drážní inspekce srazily v 17:40. "Dle prvotního odhadu budou škody přesahovat pět miliónů korun. Drážní inspekce šetří příčiny a okolností v místě vzniku mimořádné události," uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal.

 

 

"Jednotky hasičů spolu s policií a záchrannou službou celkem evakuovaly asi 500 osob, pro které byl zřízen evakuační prostor u nádraží. Cestující odchází do prostoru podél železničního svršku. Postará se o ně Český červený kříž a pracovníci Správy železnic," informovali pražští hasiči. O nakolejení souprav se postarají drážní hasiči.


Na další záběry z místa se podívejte zde: 

 

"Na místě RZP, lékařská posádka, inspektor a z preventivních důvodů dojíždí speciální vůz Atego. V naší péči jsou nyní tři osoby, které nejsou zraněny, ale projevila se u nich akutní stresová reakce," popsali záchranáři. Srážka vlaků se obešla bez zranění i úmrtí. Provoz je částečně obnovený, přesný výpis omezení najdete na portálu Českých drah.

 

GALERIE: Srážka vlaků v Praze

1
/
11
Zdroj: ZZS Praha
Srážka vlaků v Praze - 5

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz