prošlé jídlo

V pražské Libuši odhalili nelegální sklad potravin. Většina byla prošlá

Nelegální sklad potravin v pražské Libuši
Zdroj: Státní veterinární správa ČR
Nelegální sklad potravin v pražské Libuši
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 26. 9. 2020
Téma:

Nelegální sklad odhalili inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v pražské Libuši. V něm bylo přes 15 tun mléčných a masných výrobků. Z toho přibližně deset tun bylo po datu minimální trvanlivosti.

Potraviny byly původem z několika různých zemí, například z Rakouska, nebo Dánska. Provozovateli nyní za porušení zákona hrozí pokuta ve výši až 50 milionů korun. O události informoval mluvčí SVS Petr Vorlíček.


"Provozovateli skladu, který není od SVS schválený ani registrovaný pro skladování potravin živočišného původu a nehlásil dopředu veterinárnímu dozoru příchod žádných zásilek do skladu, byl nařízený zákaz uvádět potraviny na trh,“ řekl mluvčí SVS Vorlíček.

 


Provozovatel má podle SVS dvě možnosti. Buď může nelegálně skladované produkty vrátit zpět zahraničním dodavatelům, nebo nechat neškodně zlikvidovat na své náklady. "Jak s produkty naložil, bude následně zkontrolováno,“ dodal Vorlíček.


Podle odborníků představují živočišné produkty z neschváleného zařízení potenciální riziko pro jejich spotřebitele.


"Při provozování neschváleného skladu není zaručeno dodržování platné legislativy, především skladovacích podmínek, nebo plnění požadavků na personál z hlediska odbornosti a zdravotního stavu,“ uzavřel Vorlíček.

 

Nelegální sklad potravin v pražské Libuši:

TN.cz